Hirudoterapia – leczenie pijawkami

www.waldemarkasta.pl

Pijawki, choć mogą nas napawać strachem są bardzo dobre w leczeniu wielu schorzeń. Naturoterapia z wykorzystaniem pijawek wielu pacjentom przyniosła ulgę i oddała życie z przed choroby. Jak przebiega hirudoterapia? Czy każdy może z niej korzystać? Jakie właściwości mają substancje przekazywane ludziom przez pijawki? Kilka podstawowych informacji znajdziesz w niniejszym artykule.

Pijawka na chorobę

Do hirudoterapii stosuje się specjalne pijawki lekarskie. W ostatnim czasie ta metoda niekonwencjonalnego leczeni zyskuje na rosnącej popularności. Pijawka przyssana do skóry człowieka nie jest najprzyjemniejszą formą leczenia, ale za to posiada wysoką skuteczność.

Specjalista umieszcza ją na tych fragmentach ludzkiego ciała, które pokrywają chore narządy. Podczas pierwszej wizyty umieszczane jest maksymalnie osiem pijawek. Następnie obserwuje się jak długo pacjent po zabiegu krwawi. Z pewnością z tej metody nie powinny korzystać osoby mające kłopoty z krzepliwością krwi. Pijawki pozostawia się przyssane na niecałą godzinę, czyli około 45 minut. Im częściej pacjent podchodzi do sesji terapeutycznej w ramach hirudoterapii tym czas ten ulega wydłużeniu.

Maksymalnie mogą to być nawet dwie godziny! Okres terapii szacuje się na czas miesiąca, ewentualnie pięciu tygodni. Pijawki lekarskie wpływają pozytywnie na organizm, ponieważ posiadają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Przekazują swojemu żywicielowi, który jest chorym pacjentem substancje antykoagucyjne. Istotne jest by po wykonaniu każdej sesji powinien zostać założony jałowy opatrunek, który pomoże zahamować krwawienie. Nie należy wierzyć w to, iż pijawki leczą z nowotworów, ponieważ jest to zwyczajny mit.Przed poddaniem się zabiegowi należy skonsultować wszystkie wskazania i przeciwskazania z specjalistą , by uniknąć niepotrzebnych powikłań.