Jak dobrać biustonosz typu push-up?

sukienki producent polski

Biustonosze push-up to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pań z małym biustem. Taki stanik sprawia, że piersi wyglądają na optycznie większe, a co za tym idzie, dobrze się prezentują. Biustonosze push-up wyposażone są w specjalne wkładki powiększające, które eksponują biust i modelują dekolt. Warto zaznaczyć, że tego typu bielizna, choć najpopularniejsza wśród kobiet z mniejszym biustem, to dostępna jest również w większych rozmiarach, przeznaczonych dla pań z większym biustem. Jak dobrać idealny biustonosz typu push-up?

Odpowiedni rozmiar stanika push-up

Podstawą dobrze dobranego stanika typu push-up jest wybór odpowiedniego dla nas rozmiaru. Właściwy rozmiar biustonosza jest w zasadzie zawsze podstawą, niezależnie od modelu bielizny.

  • Zbyt luźny obwód i zbyt duże miseczki stanika będą nieestetycznie odstawać i odznaczać się pod ubraniem.
  • Z kolei zbyt małe miseczki za mocno zgniotą piersi, dając zupełnie odwrotny efekt – ich spłaszczenie. Poza tym, będzie nam niewygodnie.
  • Zarówno za duży, jak i za mały stanik będzie powodował dyskomfort podczas noszenia.

Kształt i rozmiar wkładek typu push-up

Biustonosze push-up dostępne na rynku różnią się także kształtem i rozmiarem wkładek. Wkładki mogą również przybierać różne formy. Mogą być żelowe lub gąbczaste, większe lub mniejsze. Znajdziemy wkładki wyjmowane ze stanika, ale i takie stanowiące nieodłączną część biustonosza. Jeżeli zależy nam na codziennym biustonoszu push-up, takim przeznaczonym do noszenia na co dzień, to warto wybrać wygodny model z małymi wkładkami gąbkowymi lub żelowymi, których kształt nie będzie ugniatał biustu. Z kolei biustonosze wyposażone we większe wkładki push-up warto przeznaczyć na specjalne okazje. Nie powinny być noszone zbyt często, ponieważ nie służą piersiom. Mogą je zbyt mocno uciskać, powodując otarcia i odkształcenia.

Dobrze dobrany biustonosz push-up

Prawidłowo dopasowane biustonosze push-up będą doskonale spełniały swoje zadanie – atrakcyjnie podtrzymają biust, nie powodując otarć i odkształceń biustu. Obwód stanika powinien ściśle przylegać do ciała i nie przemieszczać się do góry, do dołu lub na boki.

Pamiętaj jednak, że obwód biustonosza nie może być zbyt ciasny! W staniku push-up musi być nam wygodnie i komfortowo.

Sukienki wieczorowe