Jak myć uszy niemowlaka?

skin care produkty

Dbając o higienę dziecka nie można zapominać o uszach. Dla rodziców stanowi to spore wyzwanie. Uszy niemowlaka są bardzo delikatne i wrażliwe.

Bardzo łatwo je zatem podrażnić, co w najlepszym przypadku zakończy się płaczem dziecka. Jednakże zachowanie higieny uszu jest niezwykle ważne, żeby dziecko cieszyło się dobrym zdrowiem. Do pielęgnacji uszu nie potrzebujemy mydła czy innych środków czyszczących.

Wystarczy, że przetrzemy uszka wilgotnym wacikiem lub ręcznikiem. Niektórzy zalecają stosowanie patyczków higienicznych, lecz należy pamiętać, że nie wolno umieszczać ich wewnątrz uszu. Ponadto patyczki muszą być wykonane z naturalnych materiałów.

Mycie uszów może odbywać się nawet codziennie. Początkowo dla rodziców może być to trudna czynność, jednak z czasem rodzic poczuje się pewniej. Ważne, żeby wszelkie ruchy wykonywać delikatnie.

Jedną ręką trzeba także pewnie i mocno przytrzymać dziecko tak, aby się nagle gwałtownie nie poruszyło. W ten sposób uszy niemowlaka będą prawidłowo oczyszczone.

Idealnie przylegająca modna sukienka na wesele dostępna w wielu kolorach alergeny.com.pl