Masaż Shiatsu

Najczęściej wybieranymi zabiegami w gabinetach SPA są bez wątpienia masaże, ze względu na swoje dobroczynne działanie na organizm oraz możliwość pełnego odprężenia. Bardzo popularnym masażem jest masaż Shiatsu, który pochodzi z Japonii.

Jego nazwa pochodzi o dwóch japońskich słów: palca i ucisku, ponieważ taki masaż polega przede wszystkim na uciskaniu konkretnych części naszych pleców za pomocą palców, opuszków, jak i łokci, a nawet kolan. Jest masażem wykazującym działania lecznice i wiele wykorzystuje z metody akupunktury, ponieważ w czasie masażu wybierane są te miejsca, które według tej techniki są połączone z innymi częściami naszego ciała.

W ten sposób napięcie mięśni ustaje na całym ciele, a my czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Taki masaż wykonywany jest przez specjalistów, którzy znają punkty akupunkturowe na ciele człowieka.

Zabieg trwa zwykle od 60 do 90 minut i jest w pełni przyjemny, dlatego właśnie cieszy się dużym powodzeniem. Koszt takiego masażu wynosi od 150 do 300 zł.

Rozszerzająca się ku dołowi klasyczna suknia ślubna w kolorze białym