Okulary przeciwsłoneczne – must-have w letniej garderobie

www.wse.sosnowiec.pl

Dodatki odzieżowe to bardzo szczególne elementy, które potrafią w wyraźny sposób odmienić każdą stylizację. Lato to pora roku, w której bardzo często korzysta się z takich upodobań. Jeśli o słońcu mowa, nie może zabraknąć okularów przeciwsłonecznych. Są to dodatki, które znajdują się raczej w garderobach niemal każdej osoby. Są świetnym uzupełnieniem całej stylizacji, a co więcej mają cechy funkcjonalne.

Chronią oczy przed promieniowaniem szkodliwych promieni słonecznych, będąc tym samym dodatkiem, które pozytywnie oddziałuje na zdrowie. Nie wszyscy jednak wiedzą, co jest ważne w podejmowaniu decyzji zakupowej, która dotyczy tego produktu. Z reguły są to postanowienia bardzo spontaniczne, a jak się okazuje – lepiej jest spędzić więcej czasu nad przemyśleniami. Oto kilka najważniejszych punktów, nad którymi warto się zastanowić:

  • Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne są dopełnieniem całej stylizacji. Ważne jest, aby czuć się w nich dobrze i komfortowo.

    Powinny bardzo dobrze wpasowywać się w ogólny styl osoby i nie gryźć się z całą stylizacją. Ciężko bowiem wyobrazić sobie hipsterskie, okrągłe lenonki u kobiety, która wydaje się zajmować na co dzień biznesem;

  • Kolor okularów to bardzo ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Każdy z osobna pasuje do innego typu cery i jej odcienia. Chłodna twarz przykładowo bardzo dobrze czuje się w kolorach bursztynowych, czerwonych i szarych, a ciemnej karnacji poleca się okulary ciemnobrązowe, czarne lub złote;
  • Filtr w okularach to chyba najważniejsza kwestia o której nie wolno zapominać. Najważniejsze jest, aby charakteryzowały się minimalnym filtrem o wartości 400.

    Pozwala to chronić oczy przed różnymi chorobami: zaćmą, czy zapaleniem spojówek.

.

gucci saszetki męskie