Plusy i minusy dużych okien

llentab

Duże okna i przeszklone drzwi tarasowe nadają pomieszczeniom nowoczesnego charakteru i sprawiają, że wydają się one bardziej przestronne niż są w rzeczywistości. Mimo niewątpliwych walorów estetycznych, zbyt duże okna mogą stanowić jednak niemały problem.

Większe okna to przede wszystkim wyższe koszty budowy. Uciążliwe mogą być także nadwyżki ciepła w lecie, które mogą prowadzić nawet do przegrzania pomieszczeń.

To zależy już jednak nie tylko od wielkości okien, ale także od tego, czy wychodzą one na północ czy na południe. Musimy też zdawać sobie sprawę, że przy oknach o dużych rozmiarach istnieje o wiele większe ryzyko wystąpienia mostków cieplnych.

Montaż dużych okien w domku jednorodzinnym ma też jednak swoje zalety. Dobrze oświetlone pomieszczenia wydają się przestronniejsze, a jesienią i zimą do wnętrza budynku dociera więcej światła, co znacznie poprawia nastrój domownikom.

Ponadto, jeśli okna umieszczone są od strony nasłonecznionej, zimą możemy wykorzystywać energię słoneczną do ogrzania pomieszczenia.

https://ewpa.pl/ https://rubbpolska.pl/