Podkłady pod pokrycia dachowe

www.sztab-antypiracki.pl

Prawidłowo wykonany dach to bardzo skomplikowana konstrukcja: jego szczelność zależy nie tych od jakości użytych materiałów, ale także od ich dopasowania oraz kąta nachylenia dachu. Elementy, które doskonale sprawdzają się przy pochyleniu 40 stopni mogą być fatalne przy 20 czy 30 stopniach.

Dlatego też montaż dachu należy powierzyć sprawdzonej ekipie fachowców. Mimo to warto znać choć podstawowe informacje na temat podkładów pod pokrycia dachowe.

W polskim budownictwie jednorodzinnym najczęściej wykorzystuje się dwa rodzaje podkładów. Pierwszy z nich nazywany jest pełnym deskowaniem i polega na przybiciu do krokwi desek lub płyt drewnopochodnych.

Na takiej usztywniającej konstrukcji układa się następnie papę oraz folię uszczelniającą. Drugi często spotykany rodzaj podkładu to ołacenie, czyli wykonanie rusztu z łat i kontrłat.

Pierwsze z nich przybija się prostopadle do krokwi, a drugie równolegle do niej. Proces ten poprzedza ułożenie warstwy specjalnej folii zwanej membraną, która chroni dach przed wilgocią.

warbud-beton.pl Warszawa