Wizyta u gastrologa – jak wybrać odpowiedniego specjalistę

Wizyty u gastrologa bardzo często kojarzą się z czymś nieprzyjemnym, a z pewnością przyczyną, która stoi za takim myśleniem jest badanie zwane gastroskopią. Okazuje się, że wiele osób niemal musi przejść takie właśnie badanie, z powodu swoich nieustępujących dolegliwości. Niestety większość z nich odkłada plany o wizycie na długie miesiące do przodu, obawiając się samej wizyty, ale i przez wstydliwość. Problemy układów pokarmowych dotykają znaczną część społeczeństwa. Niemal każdy człowiek chociażby raz w życiu miał zgagę, zaparcia, biegunkę, czy bolał go żołądek. Jeśli takie objawy się powtarzają – pojawia się problem i konieczność odwiedzenia właśnie takiego specjalisty.

Nie warto odkładać wizyt w nieskończoność. W końcu zdrowie to najważniejszy aspekt, o który trzeba stale dbać i pielęgnować. Istnieje jednak pytanie: w jaki sposób? Otóż pierwszym krokiem jest rejestracja u specjalisty zwanego gastrologiem, czy gastroenterologiem. Istnieją dwa sposoby dokonania takiej czynności:

  • Pierwsza to wizyta finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia. Każda ubezpieczona i zarejestrowana w danej placówce osoba ma możliwość skorzystania z takich właśnie usług. Z reguły pierw wysyła się pacjenta do lekarza pierwszego kontaktu, który robi ogólny wywiad.

    Czasem okazuje się, że bóle, czy inne dolegliwości nie są konieczne do konsultacji z gastrologiem. Nie mniej jednak lekarz rodzinny może wypisać odpowiednie skierowanie. Jeśli przykładowo sprawa jest strasznie pilna, wymaga np. konkretnego badania, czy zabiegu – lekarz przyspiesza procedurę wpisując na skierowaniu ,,pilne’’;

  • Drugi sposób to skorzystanie z prywatnych placówek. Plusem jest oczywiście to, że na wizytę nie trzeba będzie długo czekać. Główny minus – droga wizyta, na którą nie każdego stać.

.

https://www.horyzontybezgranic.pl/inne/skutery-inwalidzkie.php