Zabiegi z kwasami

Zabiegi złuszczające wykonywane za pomocą kwasów jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Kwasy wykazują bardzo dobre i jednocześnie kompleksowe działanie na skórę, dlatego może być wykonywany jest w każdym wieku.

Bardzo ważnym aspektem jest dobry dobór odpowiedniego kwasu lub mieszanki kwasów, aby zabieg złuszczający przyniósł klientce ja najlepsze efekty. Najczęściej wybieraną mieszkanką jest mieszanka kwasu migdałowego i mlekowego, ponieważ to połączenie wykazuje najbardziej kompleksowe działanie.

Kwas migdałowywykazuje silne działanie złuszczające, dlatego po jego zastosowaniu skóra staje się gładsza, zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, a przebarwienia stają się jaśniejsze. Kwas mlekowy natomiast działa nawilżająco oraz bakteriobójczo, dlatego idealnie sprawdza się w leczeniu trądziku.

Korzystając z zabiegów z użyciem kwasów należy pamiętać, aby chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, ponieważ górna warstwa rogowa zostaje usunięta i może dojść do powstania przebarwień. Z tego powodu najlepiej wykonywać takie zabiegi zimą lub zaopatrzyć się w krem z wysokim faktorem.

https://www.sukienkimm.pl/